Prodej palivového dřeva Pardubice, Chrudim a okolí - PALIVOVÉ DŘEVO

PALIVOVÉ DŘEVO PARDUBICE, CHRUDIM A OKOLÍ

Prodej štípaného palivového dříví

Prodejem štípaného palivového dřeva se zabýváme po celý rok. Standardně máme připraveno 30 cm, ale štípeme od 25 cm do 50 cm. Palivové dřevo je možné dodat v BIG BAGU, na paletách nebo v kontejnerech. Také je možný osobní odběr na pile v Chrasti.

 

Z naší nabídky paliovového dřeva

Výhody palivového dřeva

Na rozdíl od ostatních zdrojů paliva je palivové dřevo vysoce výhřevné, nezatěžuje životní prostředí a zároveň je finančně výhodné, proto je také v současné době velmi žádané. Při topení v krbu navozuje jedinečnou a hřejivou atmosféru, proto se také často využívá jako doplňkový zdroj tepla při topení plynem nebo elektřinou.

 

Rozdíl mezi tvrdým a měkkým palivovým dřevem

Základní rozdíl mezi tvrdým a měkkým palivovým dřevem spočívá v rychlosti vzplanutí a délce hoření. Měkké dřevo vzplane rychle, je tedy ideální v případě, že je potřeba rychle vytopit prostor. Oproti tomu dřevo tvrdé vzplane za delší dobu, ale hoří pomalu a tím pádem udržuje teplotu po dlouhou dobu.

 

Výhřevnost

Výhřevnost se udává v MJ/m3 nebo MJ/kg. Tento údaj zobrazuje kolik tepla lze získat. Obecně se dá říct, že čím tvrdší je dřevo, tím je jeho výhřevnost vyšší. Výhřevnost palivového dřeva je srovnatelná s výhřevností hnědého uhlí, ale je mnohem ekologičtější.

 

Skladování palivového dříví

Suché dřevo rychleji vzplane a je poté nižší spotřeba. Je tedy důležité, aby bylo dřevo skladováno v suchu ideálně kůrou dolů, dál od jakékoliv zdi a nejlépe 20 cm nad zemí, aby nenavlhlo. Také je třeba zajistit, aby dřevem neustále proudil vzduch.

 

Sortiment

  • Měkké štípané dřevo
  • Tvrdé štípané dřevo – buk sypaný
  • Tvrdé štípané dřevo – buk rovnaný

 

Ceník

Ceny dle dohody na telefonu: +420 734 119 413

NAHORU